PODWÓRKO ZAGINIONYCH ZABAWEK

Miś jest do tulenia, z grającym Pajacem można tańczyć i śpiewać, a Lalę uczesać w piękne warkocze albo zabierać na spacery. Do planowania dalszych wypraw z pewnością przyda się Globus, chociaż jak wiadomo – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Zwłaszcza gdy zbudowało się go na solidnych fundamentach, np. twardych i hardych Klockach.

Oto opowieść kilku Zabawek snuta na pewnym tajemniczym podwórku, z którego dziwnym trafem jakoś niełatwo się wydostać. Czy pozostanie tylko wspomnieniem? A może dzięki przyjaźni i życzliwości bohaterów uda się ją stworzyć na nowo, dokładnie tak, jak postawiony wspólnymi siłami fantastyczny dźwig?

Sztuka Anny Andraki powstała z inspiracji miejscem, które istnieje naprawdę w zaułkach lwowskich kamienic. To historia o sile marzeń, potrzebie bliskości, miłości i akceptacji, w której główni bohaterowie mają co prawda swoje troski, ale mają też siebie, wsparcie i chęć, aby wciąż działać. Całkiem możliwe, że mali widzowie znajdą w nich wiele i ze swoich zabawek, i z własnego podwórka.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz Gminy Wałbrzych.

Spektakl PODWÓRKO ZAGINIONYCH ZABAWEK bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Hubert Michalak, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący).

Bartek Warzecha
Zdjęcie 13

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 14

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 15

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 16

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 17

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 18

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 19

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 20

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 21

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 22

fot. Bartek Warzecha

Zdjęcie 23

fot. Bartek Warzecha

Premiera
Czas trwania
45 minut bez przerwy
Wiek
4+
Twórcy
reżyseria ROKSANA MINER
scenografia i kostiumy MAYEUSZ MIROWSKI
muzyka GRZEGORZ MAZOŃ
Obsada
KAROLINA BARTKOWIAK
ANNA JEZIERSKA
URSZULA RACZKOWSKA
PAWEŁ KUŹMA
FILIP NIŻYŃSKI
PAWEŁ PAWLIK
Grafika
ogólnopolski konkurs na wystawienie polskiej sztuki współczesnej
Grafika
instytut im zbigniewa
Grafika
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego