NIE BÓJ SIĘ, DZIADKU!

zdjęcie do spektaklu NIE BÓJ SIĘ, DZIADKU!

Spektakl na podstawie książki Pawła Pawlaka pod tym samym tytułem.

Tekst Pawła Pawlaka opowiada historię małej zajęczycy Stefci, którą Mama zostawia na kilka dni u Dziadków, bo sama musi wyjechać w sprawach służbowych. Stefcia uwielbia Babcię, ale Dziadek zawsze wydawał jej się być trochę dziwny… Podczas pobytu Stefci u Dziadków miasteczko obiega wieść, że w okolicy grasuje groźny Złodziej Kwiatów. Dziadek, chcąc uchronić piękne kwiaty Babci, przygotowuje na niego pułapkę. Mała Stefcia pomaga Dziadkowi, zaczytując się w międzyczasie książką o dziewczynce, która niczego nie chciała się bać.


Pewnego dnia Stefcia pomaga Babci w pieczeniu ciasta: schodzi do piwnicy, bierze marchewki, nagle ogarnia ją ciemność. Bohaterka słyszy sapanie, kroki, po chwili głośny krzyk… Czy ktoś jeszcze boi się tak, jak Stefcia?


NIE BÓJ SIĘ, DZIADKU! jest przyczynkiem do rozmowy na temat strachu. Każdy z nas czegoś się boi – nieważne, czy jest duży, mały, mądry czy głupi. Wraz z małą Stefcią uczymy się pokonywać strach, zmierzamy się z nim i dostajemy siłę, by zacząć wspierać w tym temacie innych. Wiadomo, że najlepszym lekarstwem na strach jest szczera rozmowa z kimś bliskim i kawałek marchewkowego ciasta, które pachnie cynamonem! Dzięki Stefci bohaterowie postanawiają zmienić coś w swoim życiu na lepsze, znaleźć nową pasję, zacząć podążać za marzeniami.

Spektakl powstał przy współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, filia w Białymstoku.
Opieka artystyczna – Konrad Dworakowski.


Source URL: https://teatrlalek.walbrzych.pl/spektakle/nie-boj-sie-dziadku