WEEKEND DLA DZIECI I DOROSŁYCH

W najbliższy weekend (27 – 28.04) zapraszamy do Teatru Lalek na dwa tytuły. GNÓJ w reżyserii Kornela Sadowskiego wg powieści Wojciecha Kuczoka to propozycja dla młodzieży i widzów dorosłych, natomiast NOSOROŻEC dedykowany jest dzieciom w wieku 7+.
Oba spektakle łączy ten samo motyw – podróży. Jednak w każdym z nich chodzi o zupełnie inną wymowę.
W GNOJU Sadowskiego główny bohater zabiera nas do przeszłości. Dzięki zasadzie retrospekcji zdarzeń poznajemy historię kształtowania się domu. Poniemieckiego domu. Wchłoniętego i przejętego przez Polskę wraz z jego mieszkańcami. To opowieść o tym, jak autochtoni radzili sobie z falą przyjezdnych, z obcymi, z intruzami. Jak ich nazwiska – obco, a jednocześnie śmiesznie – rozbrzmiewały w miejscach, a wszystko w nadziei na nowe, bogate życie. To miejsce to Polska, będąca wówczas tylko nazwą własną (trochę pustą/ wydmuszką), a która wkrótce stała się ich ojczyzną. Miejsce zapożyczone, miejsce na nowy dom, jednak nie do końca takie, o jakim marzyli.

Natomiast tych, którzy chcą wybrać się w nieco inną podróż, ale niepozbawioną refleksyjności zaplanowaliśmy NOSOROŻCA, który zabierze nas w kolorową wędrówkę po Afryce. Przy okazji tej wyprawy dowiemy się, jaka jest rola człowieka w przyrodzie, czy lepiej żyje się na wolności, czy w ogrodzie zoologicznym, czy wszystko jest tym, czym się wydaje i, co za tym idzie, czy każdemu warto zaufać.

////////////////////////////////////

👉GNÓJ w reż. Kornela Sadowskiego/ 27.04/ sobota/ 18:00/ Duża Scena

👉NOSOROŻEC w rez. Łukasza Zaleskiego/ 28.04/ niedziela/ 12:30/ Duża Scena

BILETY>>> bilety.teatrlalek.walbrzych.pl