AFRYKAŃSKIE KLIMATY

zdjęcie ze spektaklu NOSOROŻEC

NOSOROŻEC w reżyserii Łukasza Zaleskiego, to nasza najnowsza prapremiera, na którą zapraszamy już w niedzielę 29.10 o 12:30.

Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku 7+.

/////////////////////////////////////////

Jaki jest nosorożec każdy widzi. Albo przynajmniej tak się nam wydaje. Na pierwszy rzut oka ten mieszkaniec afrykańskiej sawanny zdaje się być przysadzisty, gruboskórny i przede wszystkim niebezpieczny. Ale jeśli przyjrzeć mu się z bliska, okazuje się być wrażliwym i inteligentnym weganinem. Kto by pomyślał!

Zmiany klimatu, ulegający nieustannym przemianom krajobraz i czyhające zewsząd niebezpieczeństwo ze strony ludzi, którzy ubzdurali sobie, że jego róg ma właściwości lecznicze, a może nawet magiczne, każą mu wyruszyć w drogę, a my – Widzowie – w tej drodze mu towarzyszymy. Spotykamy w niej wielu mieszkańców Afryki i Europy, a każdy z nich, jak w prawdziwym kinie i teatrze drogi, zostawia nosorożcowi, ale też nam, jakąś wiedzę, po której nic już nie będzie takie samo.

NOSOROŻEC to opowieść filozoficzna dla najmłodszych. Pytamy w nim o rolę człowieka w przyrodzie, czy lepiej żyje się na wolności czy w ogrodzie zoologicznym, czy wszystko jest tym, czym się wydaje i, co za tym idzie, czy każdemu warto zaufać.

Ale NOSOROŻEC to też niepozbawiona humoru opowieść o ludziach i zwierzętach – albo zwierzętach i ludziach, w której wkraczamy w fascynujący świat Afryki, pełen ekscentrycznych, zabawnych zwierząt, które jak w rozkładanej książce niosą za sobą całe światy i historie.

///////////////////////////

>>> BILETY ON-LINE bilety.teatrlalek.walbrzych.pl


Source URL: https://teatrlalek.walbrzych.pl/aktualnosc/aktualnosci/1129-afrykanskie-klimaty