VI FESTIWAL MAŁYCH PRAPREMIER

Między 17 a 22 września 2023 zapraszamy do Wałbrzycha na ogólnopolski przegląd najlepszych spektakli prapremierowych w ramach VI Festiwalu małych Prapremier.

Ideą tego teatralnego biennale jest prezentacja najciekawszych prapremier teatrów lalkowych, a wraz z nimi różnorodnych form i technik animacyjnych. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy między innymi spektakle z Łodzi, Bielska-Białej, Warszawy, Szczecina, Wrocławia czy Gdańska.

W ciągu pięciu festiwalowych dni widzowie będą mogli zobaczyć nie tylko spektakle czy wziąć udział w spotkaniach z twórcami, pedagogami teatru, krytykami, ale także zapoznać się z najnowszą dramaturgią dla dzieci i młodzieży w formie performatywnych czytań.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie połączona z finałem prestiżowego 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Festiwal małych Prapremier 2023 dedykowany jest widzom w wieku od 5+ do 100 lat.

TUTAJ ZNADUJE SIĘ PROGRAM FESTIWALU

//////////////////////

VI Festiwal małych Prapremier dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.